Gimtadienio žaidimai vaikams


Kai kurie gimtadienio papročiai yra gana panašūs skirtingose pasaulio dalyse: gimtadienio žvakutės neša linkėjimus Dievui, gimtadienio žaidimai parodo, kiek vaikas pasiekė lyginant su praėjusiais metais, gimtadienio programa, atributika ir šventimas užtikrina sėkmę ateinančiais metais. Kai kurie papročiai labiau būdingi atskiromis šalimis.

Afrikoje būdinga įšventinimo į pilnametystę ceremonija. Daugelyje Afrikos tautų vietoj gimtadienio, grupei vaikų atliekama iniciacijos ceremonija. Kai vaikai sulaukia tam tikro amžiaus, išmokomi savo genties įstatymų, prietarų, papročių, dainų ir šokių.

Kinijoje vaikų gimtadieniai švenčiami šeimos rate. Gimtadienį švenčiantis vaikas pareiškia pagarbą tėvams ir gauna pinigines dovanas. Draugai bei giminės kviečiami pietų ir vaišinami makaronais, kuriais linkima sukaktuvininkui ilgo gyvenimo.

Danijoje populiaru iškabinti vėliavas. Už lango iškabintos vėliavos rodo, kad šio namo gyventojas švenčia gimtadienį. Vaikams miegant, aplink jų lovą sudedamos dovanos, kad jie jas pamatytų iš karto pabudę.

Anglijoje mėgstami likimą spėjantys tortai. Tam tikri simboliški daiktai įmaišomi į gaminamą gimtadienio tortą. Jei jūsų torto gabale yra moneta, būsite turtingi…

Olandija žymi savo karūnos metais. Lyginiai gimimo metai vadinami karūnos metais. Karūnos metais sukaktuvininkas vaikas gauna ypač puikias gimtadienio dovanas. Šeima taip pat papuošia žydinčiomis gėlėmis jubiliato kėdę valgomajame.

Airija garsėja gimtadienio gumbais. Gimtadienį švenčiantis vaikas pakabinamas žemyn galva ir “trankomas” į grindis, kad laimė neapleistų. Trinktelėjimų skaičius atitinka metus ir dar pridedamas vienas kartas, kad didesnės sėkmės susilauktų.

Izraelyje sukaktuvininkas kilnojamas su kėde. Mažas vaikas sėdi ant kėdės, o suaugusieji jį kilnoja tiek kartų, kiek jam metų, ir dar vieną kartą kilstelėja, kad sėkmė lydėtų. Dieną prieš tai šeima dalyvauja šv. mišiose ir meldžiasi.

Rusijoje dalinamas gimtadienio pyragas. Vietoj gimtadienio torto daugelis Rusijos vaikų gauna gimtadienio pyragą, ant kurio plutelės užrašytas gimtadienio sveikinimas.

Žmogaus gimtadienį simbolizuoja Saulės sugrįžimas – ji grįžta į tą padėtį, kurioje ji buvo, kai gimė kūdikis. Saulė – žmogaus esmė, tad nepajusti gimtadienio tiesiog neįmanoma.

Mes linkime jums ir jūsų vaikams, kad gimtadienio šventė būtų saulėta ir šilta!